26 stycznia nasze Zgromadzenie obchodziło wyjątkową rocznicę – 400 lat narodzin dla nieba naszej Matki Założycielki. Uroczystą Eucharystię odprawił JE Ks. Abp Marek Jędraszewski, Metropolita Krakowski. W koncelebrze udział wzięło wielu znamienitych kapłanów związanych z naszą Wspólnotą. Obecni byli również nasi dobroczyńcy, przyjaciele, pracownicy naszych dzieł, rodzice dzieci i wiele osób szczególnie bliskich naszemu Zgromadzeniu. Ksiądz Arcybiskup w homilii nawiązał do ustanowienia przez papieża tej właśnie niedzieli szczególną Niedzielą Słowa Bożego, co również pięknie ukazuje charyzmat naszego Zakonu, w którego herbie znajduje się właśnie księga Pisma Świętego. To żywe Słowo było dla naszej Matki Założycielki inspiracją do niesienia światła tym wszystkim, którzy żyli jeszcze w ciemnościach. Jedynym takim Światłem jest – jak wskazywał Ksiądz Arcybiskup – zawsze Jezus Chrystus, którego również my, spadkobierczyni Matki Katarzyny, mamy nieść tym, z którymi spotykamy się na co dzień. Już od początków istnienia naszej wspólnoty szczególnym jej rysem jest bowiem posługa edukacyjna i wychowawcza wobec dzieci i młodzieży. Abyśmy nigdy nie zapomniały o tym szczególnym zadaniu, podtrzymywania ognia Ducha Świętego w nas samych i młodych ludziach wszystkie Siostry Przełożone naszych domów otrzymały po Mszy świętej zapalone lampiony, które zostały zawiezione do różnych miejsc Polski, w których posługujemy. Po Eucharystii nastąpiło również poświęcenie tablicy upamiętniającej dzisiejszy jubileusz, zawieszonej w Kościele św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Krakowie obok ołtarza św. Augustyna blisko wejścia do krypt. Bóg zapłać wszystkim gościom za obecność, modlitwę i życzliwość. Niech Pan Jezus zapłaci i święty Ojciec Augustyn!

Zapraszamy do oglądania filmów i zdjęć z uroczystości:

https://krakow.tvp.pl/46367039/26012020-1830 (ok. 15-tej minuty)

https://warszawa.tvp.pl/46365514/26012020 (od 16-tej minuty)

https://diecezja.pl/aktualnosci/abp-marek-jedraszewski-w-400-rocznice-smierci-matki-katarzyny-z-klobucka-chrystus-swym-zyciem-i-nauczaniem-objawil-jedyna-prawde-o-czlowieku/

https://krakow.gosc.pl/doc/6130790.Abp-Jedraszewski-Nie-ma-innej-drogi-zbawienia-jak-Jezus-Chrystus

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.